Skúšobné testovanie KOMPARO

Žiaci 9. ročníka absolvovali vo štvrtok 16. novembra 2017 skúšobné testovanie KOMPARO zo slovenského jazyka a matematiky.

Všetci využili možnosť otestovať si svoje aktuálne vedomosti z testovaných predmetov a získať tak podrobné informácie o svojich výsledkoch. KOMPARO je pre žiakov i učiteľov veľmi kvalitná späťná väzba, prosredníctvom ktorej môžu spoločne odhaliť nedostatky a v zostávajúcom čase do skutočného testovania sa ich pokúsiť odstrániť.

Možnosť na to majú na krúžkoch prípravy na T9, ktoré vedú vyučujúce testovaných predmetov, Mgr. Beáta Mišechová a Mgr. Anna Solčianska. Obidbe zhodne vyjadrujú spokojnosť s prístupom tohtoročných deviatakov k príprave na testovanie a tiež s ich pravidelnou účasťou na krúžkoch. Sú presvedčené o tom, že keď budú k testovaniu pristupovať aj naďalej s takouto zodpovednosťou a vážnosťou, dopadne im určite dobre. Aj keď pripúšťajú, že výsledky môžu do určitej miery ovplyvniť aj samotné testy a úlohy v nich.

Po skončení KOMPARA si deviataci vymieňali názory o tom, ktoré testy boli náročnejšie, či z matematiky alebo zo slovenského jazyka. Spoločne sa zhodli na tom, že viacej ich potrápila matematika, ale aj niektoré úlohy zo slovenského jazyka neboli jednoduché.

Koordinátorkou skúšobného testovania bola zo slovenského jazyka Mgr. Anna Solčianska a z matematiky Mgr. Beáta Mišechová.