Tvorivá dielňa v 1. ročníku

Žiaci 1. ročníka premenili v stredu 29. novembra 2017 svoju triedu na tvorivú dielňu.

Pod vedením pani Nikoly Hanákovej, druhej mamičky prváčky Elisabethky, v nej vyrábali rôzne výrobky na blížiace sa vianočné trhy. Nikola Hanáková je na takéto činnosti odborníčkou naslovovzatou, lebo už za svojich nedávnych školských čias, keď ešte nosila dievčenské meno Klačková, vyhrávala súťaže, v ktorých bolo treba ukázať nápaditosť, tvorivosť a fantáziu. Tie si naplno rozvinula ešte aj počas  štúdia na Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch.

Pre deti vymyslela tri originálne nápady, ktoré potom spolu s triednou učiteľkou Mgr. Beátou Jašicovou a jej asistentkou Bc. Lenkou Cáderovou, postupne pretavovali do praktickej podoby. Do výrobného procesu samozrejme zapojili aj deti, ktoré táto zaujímavá činnosť veľmi bavila. Z každého hotového kúska sa tešili a postupne vytvorili výstavku hotových snehuliačikov z plastových fľašiek, stromčekov s gombíkovými ozdobami a "zasnežených" stromčekov z borovicových šišiek. Na záver tvorivého dopoludnia sa ešte odfotili a už im nezostáva nič iné, len čakať na otvorenie vianočných trhov.

Výrobky na ne im pripravili aj ďalšie mamičky. Mamička Lauriky Zajdekovej vyrobila krásne pletené stromčeky, mamička Maťka Moťovského zasa rôzne vianočné výrobky zabalené do celofánu a mamička Janka Koseca uplietla z vlny rôzne vianočné tvary.