Zbierka pre rodiny v kríze

Žiaci našej školy sa zapojili do zbierky potravín a drogérie pre rodiny v kríze.

Vyhlásila ju nezisková organizácia ÚSMEV AKO DAR, ktorá sa už viac ako 30 rokov zameriava na podporu detí v detských domovoch, na pomoc rodinám v kríze, na spoluprácu s náhradnými rodinami a na pomoc mladým dospelým po odchode z detského domova. Pri svojej dobrovoľníckej činnosti sa riadi ústredným heslom - ABY KAŽDÉ DIEŤA MALO RODINU.

Predvianočnou zbierkou sa rozhodli pomôcť rodinám, ktoré sa z rôznych dôvodov ocitli v kríze. K pomoci vyzvali rôzne spoločnosti a organizácie a obrátili sa aj na školy.

Na našej škole sme na túto výzvu zareagovali a požiadali sme žiakov a ich rodičov, aby ju podporili. Organizátorov potešilo, že väčšina žiakov správne pochopila, že pomáhať sa má vtedy, keď niekto o pomoc volá. Za krátky čas títo žiaci priniesli do školy cestoviny, ryžu, múku, rôzne strukoviny, instantné polievky, konzervy, ale i rôzne výrobky z drogérie.

Všetky vyzbierané veci príde osobne prevziať zástupkyňa spoločnosti, pani Natália Danišová, v dohodnutom termíne.

Hlavnou organizátorkou tejto zbierky bola Mgr. Helena Herbstová, pomohli jej pri tom aj jednotliví triedni učitelia.

Do zbierky prispeli títo žiaci i učitelia:

Z 1. ročníka - Simona Balogová, Ema Bistáková, Terézia Gáliková, Ján Kosec, Lukáš Machovský, Matej Moťovský, Adela Ondrigová, Nela Rusnáková, Laura Zajdeková, Daniel Zbojek a tr. uč. Mgr. Beáta Jašicová.

Z 2. ročníka - Oliver Báčik, Timea Bednáriková, Michaela Benkovská, Paulína Beňová, Alexander Gruchalák, Ester Hajtmanová, Róberta Hertelová, Lenka Chynoradská, Viktória Machová, Rastislav Mihalik, Karin Schneiderová, Nina Szabóová, Michaela Ševčeková, Viktória Vanderflitová.

Z 3. a 4. ročníka - Laura Beninghausová, Vivien Chalányová, Adam Laták, Oliver Kozák, Vanesa Kukučková, Karin Machovská, Nina Matulová, Kristína Melušová, Ela Mesárošová, Soňa Mesárošová, Vanessa Pajdová, Nina Tamajková, Klára Veľká a tr. uč. Mgr. Iveta Morávková.

Z 5. ročníka - Eva Dzurová, Samuel Gálik, Samuel Hurta, Jana Kosecová, Zuzana Kováčová, Ján Králič, Sebastián Lazarčík, Sára Lazarčíková, René Rolinec, Sára Szabóová.

Zo 6. ročníka - Dagmar Jurčová, Marek Šošovička, Lukáš Tvrdý a tr. uč. Mgr. Zuzana Gubáňová.

Zo 7. ročníka - Patrícia Balogová, Natália Bulíková, Filip Horváth, Dana Jurčová, Michal Králič, Samuel Mičian, Karin Pašková, Dominik Vanderflit, Matúš Varačka a tr. uč. Mgr. Milan Laták.

Z 8. ročníka - Lenka Blažeková, Monika Klačková, Kristína Kosecová a Milan Kulich.

Z 9. ročníka - Viktória Gulová, Diana Šušeková, Adela Tiefenbacherová, Timea Zigová a tr. uč. Mgr. Anna Solčianska.

Všetkým, ktorí do zbierky prispeli, patrí veľká vďaka !