Matematická olympiáda - okresné kolo

V stredu 24. januára 2018 sa konalo okresné kolo Matematickej olympiády, kategória Z5.

Usporiadateľom tejto matematickej súťaže bolo Centrum voľného času DÚHA v Hlohovci, na Koperníkovej ulici.

Tam sa stretli žiaci piatych ročníkovokresu Hlohovec, ktorí v školských kolách úspešne vyriešili zadané úlohy a to ich oprávňovalo k tomu, aby si mohli svoje matematické schopnosti merať aj na okresnej úrovni.

V matematickej olympiáde súťažiaci riešili tri úlohy, za každú správne vyriešenú mohli získať po 6 bodov.  Celkovo tak mohli dosiahnúť 18 bodov a pri zisku 9 bodov a viac sa stali úspešnými riešiteľmi. Z 29 účastníkov sa to podarilo dvanástim súťažiacim.

Nás teší, že sa medzi nimi ocitol aj reprezentant našej školy, Samuel Gálik z 5. ročníka,  ktorý s 12 bodovým ziskom obsadil krásne 3. miesto.

Druhá súťažiaca, Eva Dzurová,  sa síce neumiestnila na popredných priečkach, ale zo súťaže si určite odniesla cenné  skúsenosti, ktoré zužitkuje v budúcnosti .

Žiakov na súťaž pripravovala i sprevádzala Mgr. Beáta Mišechová.