Čitateľský oriešok 4

Žiaci 2., 3. a 4. ročníka sa zapojili do čitateľsko - výtvarnej súťaže ČITATEĽSKÝ ORIEŠOK 4.

Túto súťaž vyhlásilo odborné nakladateľstvo  RAABE pre žiakov 2., 3. a 4. ročníkov ZŠ na podporu rozvoja čitateľskej gramotnosti.

Tej venujú veľkú pozornosť učitelia aj na našej škole, predovšetkým na I. stupni, kde sa kladú základy správneho čítania. Čítanie s porozumením sa snažia rozvíjať nielen na hodinách čítania, ale i podporou mimočítankového čítania, ako napríklad odberom detských časopisovprácou s nimi, výpožičkami kníh zo školskej knižnice a ich spoločným čítaním,  prácou s pracovným zošitom Tajomstvá sveta, zapájaním detí do recitačných súťaží  a tiež triednymi  súťažami  o najlepšieho čitateľa.

So zvedavosťou a záujmom sa preto žiaci 2., 3. a 4. ročníka zapojili aj do 4. ročníka Čitateľského orieška. Tam si museli prečítať stanovené texty, vypracovať úlohy z nich vyplývajúce a potom vyriešiť najťažšiu časť súťaže, spojiť prečítané  dva príbehy do jedného spoločného. Obavy pani učiteliek o to, či to deti zvládnu, boli zbytočné. Potvrdila sa totiž stará známa vec, že fantázia a nápaditosť detí nepozná hranice. Žiaci vymysleli originálne spojenia príbehov a tie bez problémov pretavili do ich nakreslenia, ktoré bolo poslednou podmienkou účasti v súťaži.

Vypracované súťažné úlohy, spolu s nakreslenými príbehmi,  odoslali pani učiteľky do stanoveného termínu na adresu organizátora súťaže. Teraz už budú, spolu so žiakmi, netrpezlivo čakať, či niektoré z ich prác vyberie odborná porota do ďalšieho kola. Vybratých do neho bude 333 prác z každej kategórie, ktoré budú zverejnené na FACEBOOKU RAABE.  Tam budú môcť za ne hlasovať žiaci, učitelia, rodičia i široká verejnosť. Tie  výtvarné práce, ktoré získajú najväčší počet hlasov v jednotlivých kategóriách, budú odmenené.

Všetci pevne veríme, že aj naša škola bude mať v hlasovaní svojich favoritov.

Žiakov na túto súťaž pripravovali pani učiteľky – Mgr. Iveta Morávková a Mgr. Helena Herbstová.