Vyhodnotenie I. polroka

Vyhodnotenie I. polroka školského roka 2017/2018.

I. polrok škol. roka 2017/2018 ubehol ako voda. Triedni učitelia odovzdali žiakom v posledný januárový deň VÝPISY Z KLASIFIKÁCIE s hodnotením, ktoré si vyslúžili za svoju polročnú školskú prácu. Väčšina žiakov bola so svojimi výsledkami spokojná. Tí , ktorým sa hodnotenie nepáčilo, majú pred sebou celý ďalší polrok na to, aby si priemer svojich známok vylepšili.

Príjemne prekvapených bolo 28 žiakov, ktorým prišla pani riaditeľka Mgr. Dagmar Kusá osobne odovzdať riaditeľskú pochvalu. Pridala im k nej vlastnoručne vyrobený Pochvalný list, ktorý sa pre nich určite stane pozitívnou  motiváciou do ďalšej školskej práce.

Pani riaditeľka okrem toho vypracovala materiál, v ktorom zhodnotila ulynulý polrok z hľadiska dosiahnutých výchovno - vyučovacích výsledkov. Uvádzame ho v plnom znení.

Hodnotíme 1. polrok šk.r.2017/2018

Naša škola má 149 žiakov. V priebehu prvého polroka jeden žiak zo 6. ročníka prestúpil do inej školy v mieste nového bydliska a z takého istého dôvodu sme prijali do našej školy novú žiačku do 3. ročníka. Jeden žiak z 3. ročníka navštevuje základnú školu v zahraničí. Takže, reálne na našej škole študuje 148 žiakov.

Niektorým ročníkom sa podarilo dosiahnuť výborné výsledky, iným zasa slabšie. Záleží to od žiakov samotných. Nemôžeme tvrdiť, že táto  alebo táto trieda je slabšia. Každý jednotlivec má možnosť vyniknúť v tom, čo mu je blízke, čo ho baví, zaujíma... Niekto chodí do školy rád, iný menej....

Kritérií na hodnotenie je veľa. V tomto príspevku sa zameriame na niektoré z nich.

Najviac asi každého zaujíma prospech žiakov. Musíme sa pochváliť, že v 1. polroku žiaci dosiahli veľmi pekné výsledky.

Posúďte sami:

Vyznamenaní žiaci v počte: 80 žiakov

Veľmi dobre prospelo 43 žiakov9 žiakov prospelo.

Neprospievajúcich žiakov nemáme!

Počet žiakov, ktorí mali na vysvedčení samé jednotky je 49.

Teší nás, že na „ výbornú“ to zvládli všetci prváci. Ktorí žiaci to zvládli v prvom polroku na samé jednotky?

1. ročník: Balogová Simona , Bistáková Ema. Bistáková Noemi., Černý Lukas, Gáliková Tereza, Gašpar Anette, Hanáková Elisabeth, Chálková Barbora, Kosec Štefan Ján, Machovský Lukáš, Moťovský Matej, Ondrigová Adela, Rusnáková Nela, Stankovičová Emma, Zajdeková Laura, Zbojek Daniel

2. ročník: Báčik Oliver, Bednáriková Timea, Beňová Paulína, Černý Nicolas, Gajdoš Martin, Gruchalák Alexander, Hertelová Róberta, Chynoradská Lenka, Machová Viktória, Majzel Matúš, Patay Mario, Pikusová Adela, Schneiderová Karin, Szabóová Nina, Ševčeková Michaela, Vanderflitová Viktória

3. ročník: Bistáková Jasmína, Kozák Oliver, Machovská Karin, Mesárošová Ela, Veľká Klára, Veľký Samuel

4. ročník: Pogády Adrián

5. ročník: Dzurová Eva, Gálik Samuel, Kováčová Zuzana

6. ročník:  Ondrovič Juraj

7. ročník: -

8. ročník: Gajdoš Roman, Žitňanská Nina

9. ročník: Fáberová Denisa, Gibasová Viktória, Gogolová Natália, Tiefenbacherová Adela

Ďalšou oblasťou hodnotenia je SPRÁVANIE:

V prvom polroku nebolo potrebné udeliť žiadne napomenutie ani pokarhanie riaditeľkou školy. Naši žiaci sa väčšinou správajú v súlade so školským poriadkom. Malé odchýlky z pravidiel školského správania sa riešia pohovorom s triednymi vyučujúcimi alebo s vedením školy. Sme radi, že sa nevyskytla ani jedna znížená známka zo správania. Dúfame, že druhý polrok bude v takom hodnotení pokračovať.

Nemenej dôležitou oblasťou hodnotenia je DOCHÁDZKA

DOCHÁDZKA - 1. polrok 2017/2018

9. roč.

53,21

37,96

V tabuľke je vidieť, že žiaci majú veľmi veľa vymeškaných hodín. Keď si priemer vymeškaných hodín premietneme do pracovných dní, tak každý žiak by bol doma takmer 1 a pol týždňa.  Stojí to za zamyslenie, pretože nie všetkým žiakom sa podarí zameškané učivo „dobehnúť“.

A na záver to najlepšie!!!

Na základe návrhov triednych učiteľov bola v 1. polroku udelená riaditeľská pochvala 28 žiakom.

„ Som pyšná na to, že som mohla tieto pochvaly udeliť- za  úspechy našich žiakov v recitačných, matematických, jazykových, záchranárskych a športových súťažiach. V okresných kolách získavame popredné miesta. Taktiež nás teší, keď žiaci i mimoškolskými aktivitami robia dobré meno našej škole. „

Mgr. Dagmar Kusá – riaditeľka školy