Vesmír očami detí - okresné kolo

Členovia výtvarného krúžku sa zapojili do súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ.

Každoročne ju vyhlasuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Tento rok sa konal už jej 33. ročník. Súťaž prebieha v dvoch etapách. I. etapa sú okresné kolá, II. etapa je celoslovenské kolo. Súťaží sa v piatich kategóriách.

Naši žiaci tvorili svoje súťažné práce na výtvarnom krúžku pod vedením Mgr. Zuzany Gubáňovej. Hotové práce zaslali do Hvezdárne a Planetária M.R. Štefánika v Hlohovci. V jej  priestoroch bude z nich nainštalovaná výstava, ktorá potrvá do 31. marca 2017. Okresná porota  vyberie z každej kategórie 5 prác a zašle ich do Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove, kde bude nainštalovaná výstava prác z celého Slovenska. Porota z nich bude vyberať 10. apríla 2018 tie najlepšie. Informácie o výsledkoch budú zaslané do škôl.

Autormi súťažných prác boli:

II. kategória - žiaci I. stupňa ZŠ - Oliver Báčik,  Alexander Gruchalák, Lenka Chynoradská z 2. ročníka, Nina Tamajková, Michaela Korchaňová, Karin Machovská, Nina Matulová, Ela Mesárošová z 3. ročníka a Kristína Melušová zo 4. ročníka.

III. kategória - žiaci II. stupňa ZŠ -  Eva Dzurová, Zuzana Kováčová, Sebastián Lazarčík z 5. ročníka, Laura Gáliková, Tamara Hertelová, Zuzana Chovancová zo 6. ročníka a Dana Jurčová zo 7. ročníka.

Najlepšie sa darilo v tejto súťaži Tamare Hertelovej, ktorá so svojou prácou získala I. miesto s postupom do celoslovenského kola.

Práca Niny Tamajkovej bola navrhnutá na výstavu do Hvezdárne v Hurbanove.

Mgr. Helena Herbstová