Lyžiarsky kurz

Žiaci 7. ročníka absolvovali v dňoch 18. - 23. februára 2018 lyžiarsky kurz.

Miestom ich lyžiarskych začiatkov sa stali lyžiarske svahy v blízkosti hotela Drotár, v známom rekreačnom stredisku Hronec.

Hlavnou organizátorkou tohto podujatia bola Mgr. Anna Solčianska, ktorá o lyžiarskom výcviku napísala nasledovné riadky:

Z našej školy sa ho zúčastnilo 11 žiakov, 6 dievčat a 5 chlapcov. Ďalšími účastníkmi boli žiaci zo ZŠ Kľačany a ZŠ Dolné Zelenice.

Podmienky boli veľmi dobré, po celý čas panovalo krásne slnečné počasie a napadol aj čerstvý sneh.

Na začiatku boli všetci žiaci rozdelení do troch družstiev podľa úrovne lyžovania. Na svahu boli snímaní kamerou, a tak si mohli pri večernom zhodnotení dňa pozrieť svoje pokroky. Počas troch večerov sa žiaci zabávali na súťažiach, ktoré pripravili skupiny z jednotlivých škôl. Všetci sa aktívne zapojili do prípravy, aj realizácie jednotlivých súťaží. Niektoré disciplíny boli pripravené aj pre učiteľov J.

V stredu mali žiaci rekreačný poldeň, ktorý strávili sánkovačkou a guľovačkou mimo lyžiarskeho svahu. Všetci sa vyšantili na čerstvo napadanom snehu.

Vo štvrtok večer mali zasa možnosť vytancovať sa na diskotéke, kde niektorí prejavili nečakaný tanečný talent J.

Vo štvrtok absolvovali všetci účastníci slalom, pri ktorom sa im meral čas. Museli prejsť vytýčenú trasu medzi bránkami, pokročilí dlhšiu, začiatočníci kratšiu. Niektorí preukázali veľký pokrok.

Pri záverečnom hodnotení získala diplom skokana lyžiarskeho výcviku Patrícia Balogová, ktorá veľmi rýchlo postúpila z 3. skupiny k pokročilým lyžiarom.

Diplomy získali aj ďalší  žiaci:

Liliana Stará 3. miesto pokročilí - dievčatá

Samuel Mičian3. miesto pokročilí - chlapci

Vanesa Melušová 3. miesto začiatočníci - dievčatá

Michal Pačes 1. miesto začiatočníci - chlapci

Diplom získal aj Pavol Pačes za najlepšieho zabávača a tiež všetci chlapci z našej školy, lebo pri hodnotení poriadku na chlapčenských chatkách mali vždy vzorne upratané.

Spracovala Mgr. Helena Herbstová