Návšteva divadla

Žiaci 1. - 6. ročníka navštívili 20. marca 2015 predstavenie FERDO MRAVEC v Divadle Andreja Bagara v Nitre.

Pod taktovkou úspešného slovenského režiséra Jakuba Nvotu, herci rozohrali na javisku herecko- spevácky koncert, ktorý nadchol 62 žiakov našej školy a tiež pani učiteľky, ktoré ich sprevádzali.

Úsmevné dobrodružstvá svetoznámej rozprávkovej postvičky Ferda Mravca a jeho kamarátov sa odohrávali na scéne, ktorú navrhla Lucia Šedivá. Ozvláštnila ju modernými prvkami, ako napr. trampolínou, závesnými pásmi látky, po ktorých sa herci šplhali, lúčnemu koníkovi navrhla na nohy odrážadlá a dažďové kvapky zobrazila ako veľké priesvistné gule, vo vnútri ktorých sa herci mohli pohybovať. Takáto scéna kládla vysoké nároky na fyzickú kondíciu všetkých účinkujúcich. Za akrobatické výkony na jednotlivých  kulisách obecenstvo odmeňovalo hercov búrlivým potleskom.

Aj hudba a piesne od Andreja Kalinku dotvárali tú správnu rozprávkovú atmosféru.

Žiaci odchádzali z predstavenia s nezabudnuteľnými zážitkami, o ktorých debatovali v autobuse celou cestou domov.

Pedagogický dozor vykonávali Mgr. Iveta Morávková, Mgr. Helena Herbstová, Mgr. Dagmar Kusá, Mgr. Klaudia Škoríková a p. vychovávateľka Ľubica Ilková.

Akciu organizačne zabezpečila Mgr. Helena Herbstová.