Hollého pamätník - školské kolo

Vo štvrtok 22. marca 2018 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže HOLLÉHO PAMÄTNÍK.

Do súťaže sa prihlásil veľký počet recitátorov, preto ju organizátorky museli rozdeliť na dve časti. V spoločenskej miestnosti súťažili žiaci I. stupňa a v školskej knižnici žiaci II. stupňa.

Prvostupniarov privítala jedna z organizátoriek Mgr. Beáta Jašicová. V úvodnom slove im pripomenula, kto bol Ján Hollý, na počesť ktorého budú prihlásení žiaci recitovať. Tí súťažili v I. kategórii najprv v próze. Pred porotu predstupovali s rôznorodými a zaujímavými ukážkami.

Boli to títo žiaci - Paulína Beňová, Jakub Kolena, Mario Patay, Michaela Ševčeková z 2. ročníka, Oliver Kozák, Adam Laták  z 3. ročníka.

Porota udelila 1. miesto Paulíne Beňovej, ktorá všetkých očarila svojím spontánnym a milým prejavom. Ďalšie priečky udelila chlapcom, ktorí mali v próze prevažné zastúpenie. 2. miesto Oliverovi Kozákovi a tretie miesto Mariovi Patayovi a Adamovi Latákovi.

V poézii mali pre zmenu prevahu dievčatá, chlapcov zastupovali len dvaja súťažiaci.

Súťažiacimi boli - Timea Bednáriková, Ester Hajtmanová, Lenka Chynoradská, Alexander Gruchalák, Viktória Machová, Nina Szabóová z 2. ročníka, Jasmína Bistáková, Vanesa Kukučková, Nina Tamajková z 3. ročníka, Kristína Melušová, Adrián Pogády zo 4. ročníka.

Porota po dlhom zvažovaní udelila dve prvé miesta - Viktórii Machovej a Nine Szabóovej, ktoré podali rovnako výborné výkony. O postupe jednej z nich do okresného kola rozhodne ich vyučujúca Mgr. Helena Herbstová. 2. miesto porota udelila Vanese Kukučkovej a o tretiu priečku sa podelila Ester Hajtmanová s Alexandrom Gruchalákom.

Žiakov 2. ročníka na súťaž pripravovala Mgr. Helena Herbstová, žiakov 3. a 4. ročníka Mgr. Iveta Morávková.

Pod organizačnou taktovkou Mgr. Anny Solčianskej sa súbežne konalo recitačné zápolenie druhostupniarov v II. a III. kategórii prózy i poézie.

V poézii v II. kategórii súťažili - Viktória Danihelová, Jana Kosecová z 5. ročníka, Tamara Hertelová zo 6. ročníka. V III. kategórii sa súťaže nezúčastnil nikto. Porota sa rozhodla v II. kategórii neudeliť 1. miesto a 2. miestom odmenila Tamaru Hertelovú.

V próze súťažili v II. kategórii - Zuzana Kováčová, Vanesa Pavlíková, René Rolinec, Isabelle Uhrák z 5. ročníka,  Lívia Fulírová, Dagmar Jurčová zo 6. ročníka. V III. kategórii súťažili - Vanesa Melušová zo 7. ročníka, Monika Klačková, Adam Kováč, Nikola Vargová, Nina Žitňanská z 8. ročníka.

Výsledky prózy:

II. kategória

1. miesto - Vanesa Pavlíková
    2. miesto - Zuzana Kováčová
    3. miesto - Isabelle Uhrák

III. kategória

1. miesto - Adam Kováč
    2. miesto - Nina Žitňanská
    3. miesto - Nikola Vargová, Monika Klačková

Žiakov 5. a 6. ročníka na súťaž pripravovala Mgr. Zuzana Gubáňová a žiakov 7. a 8. ročníka Mgr. Anna Solčianska.

Víťazi jednotlivých kategórii budú reprezentovať našu školu v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 4. a 5. apríla v CVČ v Hlohovci.

Všetci žiaci boli odmenení knihami a vecnými odmenami, zakúpenými z prostriedkov Rodičovského združenia.