Putujeme za ľudovou piesňou - okresné kolo

V stredu 28. marca 2018 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže PUTUJEME ZA ĽUDOVOU PIESŇOU.

Konalo sa v koncertnej sále Základnej umeleckej školy v Hlohovci pod organizačnou taktovkou CVČ DÚHA.

Naša škola mala v tejto súťaži zastúpenie v dvoch kategóriách. V I. kategórii nás reprezentovala Klára Veľká z 3. ročníka a v II. kategórii Tamara Hertelová zo 6. ročníka.

Obidve žiačky sú ostrieľanými súťažiacimi, pretože sa v minulosti úspešne zúčastnili viacerých súťaži v prednese  ľudových piesní. V tohtoročnej súťaži sa však podarilo zabodovať len jednej z nich, Kláre Veľkej.

Vo svojej kategórii v sólovom speve získala fantastické 1. miesto a postúpila do krajského kola, ktoré sa bude konať už 5. apríla v Križovanoch nad Dudváhom. Budeme jej držať palce.

Patrí sa spomenúť aj to, že Kláru počas vystúpenia bravúrne sprevádzala na klavíri Mgr. Martina Baračková a piesne jej vybrala a nacvičila s ňou jej triedna pani učiteľka Mgr. Iveta Morávková. Tá obidve dievčatá na súťaž aj sprevádzala.