Deň narcisov

V piatok 13. apríla 2018 sa uskutočnil v škole i v obci DEŇ NARCISOV.

Táto celoslovenská finančná zbierka na pomoc onkologicky chorým pacientom sa konala v Horných Otrokovciach po trinásty krát. Vykonávali  ju žiačky 9. ročníka v sprievode hlavnej organizátorky Mgr. Heleny Herbstovej a pani učiteľky Mgr. Beáty Jašicovej.

Najprv finančné prostriedky zbierali v jednotlivých ročníkoch v škole a potom sa vydali do ulíc obce. Zatiahnutá obloha a vytrvalý dážď vzbudzovali obavy o výsledok zbierky. Tie však boli zbytočné, pretože obyvatelia obce napriek nepriaznivému počasiu ochotne vychádzali z domu a tak ako po iné roky, aj tento rok nezištne vkladali do pripravených pokladničiek svoje príspevky. V priebehu zbierky sa vrtošivé aprílové počasie umúdrilo, čo spolu s priaznivým výsledkom zbierky potešilo všetkých zainteresovaných.

Vyzbierať sa podarilo sumu 849 eur a 77 centov.

Všetky finančné prostriedky boli sčítané a skontrolované v priestoroch Obecného úradu za prítomnosti starostky Mgr. Evy Kukučkovej a pracovníčok Dany Bosákovej a Miroslavy Chovanovej, o čom bol vyhotovený záznam.

V ten istý deň bola vyzbieraná suma hlavnou organizátorkou vložená na účet Ligy proti rakovine v pobočke Slovenskej sporiteľne v Hlohovci.

Zásluhu na krásnom výsledku piatkovej zbierky majú všetci tí, ktorí pochopili jej význam a svojím príspevkom vyjadrili podporu tým, ktorí ju potrebujú. Patrí im za to veľká vďaka!