Mladý záchranár civilnej ochrany - okresné kolo

Vo štvrtok 26. apríla 2018 sa konalo okresné kolo súťaže MLADÝ ZÁCHRANÁR CIVILNEJ OCHRANY okresu Hlohovec.

Táto súťaž sa konala pod záštitou prednostu Okresného úradu Hlohovec a organizačne ju zabezpečoval odbor krízového riadenia.

Cieľom súťaže bolo overenie teoretických a praktických vedomostí z učiva "Ochrana života a zdravia".

Súťaž sa konala v Zámockej záhrade, v areáli kúpaliska.

Naša škola do nej vyslala dve zmiešané štvorčlenné družstvá. Overenú štvoricu z 9. ročníka - Adama Bojňanského, Andreja Jurčacku, Adelu Tiefenbacherovú, Timeu Zigovú a debutujúcu štvoricu šiestakov - Líviu Fulírovú, Lauru Gálikovú, Mateja Hrebíka, Mareka Šošovičku.

Napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam sa im podarilo výborne plniť jednotlivé disciplíny súťaže:

1. Testy
    2. Civilná ochrana
    3. Zdravotnícka príprava
    4. Pohyb a pobyt v prírode
    5. Hasenie malých požiarov
    6. Streľba zo vzduchovej pištole

Po sčítaní bodov, ktoré získali za plnenie jednotlivých disciplín, sa mohli radovať obidve družstvá.

Družstvo starších žiakov získalo krásne 1. miesto. Pod ich víťazstvo sa určite podpísali skúsenosti, ktoré získali minulý školský rok v tejto súťaži, keď sa prebojovali až do celoslovenského kola. Dúfame, že aj tentoraz zahájili svojím prvenstvom ďalšie víťazné ťaženie. Budeme im držať palce.

Družstvo mladších žiakov získalo pekné 4. miesto. Za zmienku stojí to, že od 3. miesta a postupu do krajského kola ich delil len jeden jediný bod. Všetkých členov družstva to poriadne škrelo. Malou satisfakciou im boli vecné ceny, ktoré dostali za svoje umiestnenie a tiež možnosť vidieť výcvik služobných psov.

Spokojnosť s výkonmi svojich zverencov prejavila aj  Mgr. Beáta Mišechová, ktorá ich na súťaž pripravovala a sprevádzala.