Slávik Slovenska - okresné kolo

V stredu 16. mája 2018 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže SLÁVIK SLOVENSKA.

Konalo sa v Koncertnej sále Základnej umeleckej školy v Hlohovci.

Zišli sa v nej reprezentanti základných škôl okresu Hlohovec, ktorí si do súťaže pripravili dve ľudové piesne.  Jednu si museli vybrať z nového spevníka, zostaveného pre túto súťaž a druhú si mohli zvoliť ľubovoľnú. Podľa pravidiel tejto súťaže mohli jednu pieseň spievať s hudobným sprievodom a druhú bez neho.

Naša škola vyslala do tejto súťaže dve skúsené reprezentantky, ktoré v nej už v predošlých ročníkoch získali vysoké ocenenia, Kláru Veľkú3. ročníka a Tamaru Hertelovú zo 6. ročníka. Obidve si uvedomovali, že obhájiť úspechy v silnej konkurencii dobrých spevákov bude veľmi ťažké. Preto venovali príprave náležitú pozornosť pod vedením Mgr. Beáty Jašicovej Mgr. Ivety Morávkovej.

Výsledkom ich prípravy a samotného vystúpenia boli medailové priečky. Tamara si v II. kategórii vyspievala  2. miestoKláraI. kategórii  3. miesto. Potvrdili tak svoju povesť výborných speváčok.