Plavecký výcvik

V týždni od 23. do 27. marca 2015 absolvovali žiaci I. stupňa plavecký výcvik v Topoľčanoch.

Zúčastnilo sa ho 26 žiakov 1. - 4. ročníka našej školy, pričom z 1. ročníka to bol 1 žiak, z 2. ročníka 12 žiakov, z 3. ročníka 7 žiakov a zo 4. ročníka 6 žiakov. Spolu s našimi žiakmi absolvovali plavecký výcvik aj žiaci zo ZŠ s MŠ v Šalgovciach.

Na plavárni si všetkých žiakov rozdelili 3 inštruktori plávania, podľa  aktuálnych  plaveckých schopností. Tí, čo už vedeli plávať a mali odvahu, išli do veľkého bazéna. Tam sa zdokonaľovali v plaveckom štýle kraul. Ostatní sa oboznamovali s vodou v malom bazéne, v ktorom všade dočiahli na dno. A tiež si osvojovali základné prvky  kraulového štýlu. Niektorí sa neskôr osmelili a prešli na nácvik do veľkého bazéna.

Žiaci mali veľmi rady  prestávky počas výcviku, ktoré mohli tráviť voľným šantením v teplej vode malého bazéna. Ale ešte radšej mali to, keď si po skončení výcviku mohli v miestnom bufete zakúpiť lákavé dobroty.

Na záver plaveckého výcviku museli všetci žiaci ukázať, čo sa za týždeň naučili. Plávali podľa svojich schopností a na základe toho dostali na pamiatku diplom. Najlepší boli tí, ktorí dostali diplom  s vyobrazením žraloka.

Akciu organizačne zabezpečila Mgr. Iveta Morávková.