Mladý zdravotník - územná súťaž

V piatok 25. mája 2018 sa uskutočnila územná súťaž DRUŽSTIEV MLADÝCH ZDRAVOTNÍKOV.

Konala sa na ZŠ s MŠ v Trnave na Atómovej ulici. Jej hlavným organizátorom bol Územný spolok Červeného kríža v Trnave. Účastníkmi boli žiaci zo ZŠ Trnavského kraja, ktorí súťažili v dvoch kategóriách. Do I. kategórie boli zaradení žiaci 3. - 5. ročníka a do II. kategórie žiaci 6. - 9. ročníka.

Naša škola mala v tejto súťaži zastúpenie v I. kategórii. Päťčlenné súťažné družstvo vytvorili - Samuel Gálik, Zuzana Kováčová, Vanesa Pavlíková, Sára Szabóová z 5. ročníka a Kristína Melušová zo 4. ročníka. Karin Machovská z 3. ročníka sa súťaže zúčastnila ako náhradníčka.

V súťaži museli absolvovať 5 náročných disciplín:

1. Vedomosti o SČK a vedomosti o bezpríspevkovom darcovstve krvi
    2. Zdravotnícke teoretické vedomosti
    3. Kardiopulmonálna resuscitácia
    4. Praktické poskytovanie prvej pomoci - ošetrenie otvorenej krvácajúcej rany na predlaktí
    5. Praktické poskytnutie prvej pomoci pri bezvedomí

Naši reprezentanti zvládli všetky disciplíny tak dobre, že získali najvyšší počet bodov a stali sa víťazmi celej súťaže. Získané 1. miesto ich posunulo do krajského kola, ktoré sa bude konať v nedeľu 3. júna 2018 v Bratislave. Budeme im držať palce, aby aj v tomto zápolení obstáli čo najlepšie.

Pod tento úžasný úspech sa podpísala zodpovedná a poctivá príprava všetkých členov súťažného družstva, ktorú absolvovali pod vedením Mgr. Ivety Morávkovej. Tá ich na súťaž aj sprevádzala.

Všetci súťažiaci mali zo svojho úspechu nesmiernu radosť a potešili sa aj pekným cenám, ktorými boli odmenení. Dostali zaujímavé mikiny, sladkosti, pomôcky na ústny hygienu a zápisníky. Spolu s pani učiteľkou ocenili aj to, že im organizátori zabezpečili občerstvenie v podobe obeda, nápojov a sladkostí.