Výsadba kríkov

Žiaci 8. ročníka vysadili v areáli  školy nové ovocné kríky.

Na jeseň tohto školského roka sa naša škola zapojila do hlasovacej ankety STROM ROKA. Za hlasovaciu aktivitu získala 2. miesto v okrese Hlohovec a poukaz v hodnote 150 euro, určený na nákup výsadbového materiálu.

Záhradníctvo Abies dodalo v polovici mája všetok získaný výsadbový materiál. Do jeho výsadby sa pustili žiaci 8. ročníka pod vedením svojej triednej učiteľky Mgr. Jany Komarňanskej, v spolupráci s Mgr. Klaudiou Škoríkovou.

Práca to nebola vôbec jednoduchá, terén bol náročný na obrábanie, ale ôsmaci sa nevzdali a všetko dotiahli do zdarného konca.

A tak sa v areáli našej školy zelenajú nové kríky malín a ríbezlí a ostaní žiaci chodia pokukovať, či sa už nečrtá nejaká úroda. Na tú si však ešte nejaký čas budú musieť počkať. Teraz je dôležité, aby sa kríky dobre ujali a zakorenili. Starostlivosť o to si zobrali do svojich rúk znovu ôsmaci, ktorí zabezpečujú ich pravidelnú zálievku.