Školský výlet - 9. ročník

Žiaci 9. ročníka boli v dňoch 27. - 29. mája 2018 na školskom výlete.

Svoj posledný spoločný výlet sa rozhodli stráviť v známom rekreačnom stredisku Duchonka pri rovnomennej vodnej nádrži. Celý výlet si dôkladne naplánovali, aby sa im vydaril čo najlepšie. A veru počas obidvoch výletných dní zažili veľa zábavných a zaujímavých chvíľ, na ktoré budú určite dlho a rady spomínať.

Ich triedna pani učiteľka Mgr. Anna Solčianska o nich napísala nasledovné riadky:

Počas výletu nám počasie prialo, zažili sme skutočne horúce slnečné dni. Podnikli sme výlet do Podhradia, kde sa nachádza Topoľčiansky hrad. Išlo o ľahšiu turistickú trasu v dĺžke približne 5 kilometrov. Cesta naspäť na Duchonku nám trvala kratšie, keďže tých 5 kilometrov bolo z kopca :).

Po návrate sme sa  príjemne unavení osviežili vo vode, kde si niektorí zaplávali a niektorí hrali loptové hry

Večery sme trávili pri ohni, kde sme si opekali a grilovali. Všetci doniesli niečo chutné, a tak bolo z čoho pripraviť výbornú večeru. Podieľali sa na nej dievčatá aj chlapci. Ochutnali sme grilované mäso, klobásky, syry, opekané špekáčiky i zeleninový šalát.

Voľný čas sme trávili hraním spoločenských a športových hier priamo pri chate. Vybrali sme sa aj k vode, kde sme si mohli posedieť a dať si pizzu, ryby, palacinky, či zmrzlinu.

S výletom sme boli všetci spokojní, vrátili sme sa plní zážitkov

Triedna pani učiteľka si po návrate z výletu vydýchla. Bola rada, že všetko skončilo dobre a nikomu sa nič zlé nestalo. Zásluhu na tom mal aj Mgr. Ján Ottinger, ktorý spolu s ňou deviatakov na výlet sprevádzal a tiež vykonával nad nimi pedagogický dozor.

Spracovala Mgr. Helena Herbstová