Oslava MDD

V piatok 1. júna 2018 naši žiaci oslávili MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ.

Oslavu začali najprv vo svojich triedach s triednymi učiteľmi, ktorí im k ich peknému sviatku zablahoželali.

Potom sa presunuli do obecného kultúrneho domu, v ktorom na nich čakal darček k ich sviatku - divadelné predstavenie ČERT A KÁČA.

Toto netradičné obdarovanie pre nich pripravila riaditeľka školy Mgr. Dagmar Kusá, v spolupráci s Rodičovským združením. Rozhodla sa nahradiť sladkosti, ktoré žiaci pri tejto príležitosti dostávali, duševnou potravou. Ukázala tak, že s plnením cieľov Národného programu prevencie obezity to myslí vážne.

Počas predstavenia sa mohla presvedčiť, že jej rozhodnutie bolo správne. Žiakom vtipné a súčasné spracovanie klasickej rozprávky "chutilo" viac ako sladkosti. Dávali to najavo hlasným potleskom a tí mladší aj spontánnou spoluprácou s účinkujúcimi hercami. Tí zavítali k nám až z Banskej Bystrice a opäť potvrdili, že ich divadlo CLIPPERTON je zárukou kvality.

Po divadelnej ochutnávke sa žiaci vrátili do slnkom zaliateho areálu školy, kde strávili zvyšok oslavy pri rôznych športových hrách a spoločenských zábavách