Výlet úspešných reprezentantov školy

V utorok 19. júna 2018 boli úspešní reprezentanti školy na výlete.

Počas tohto školského roka dosiahlo 44 žiakov našej školy úspechy na poli športovom, vedomostnom a kultúrnom. Všetky sú zaznamenané v sekcii NAŠE ÚSPECHY a bude z nich vytvorená galéria vo vestibule školy.

Na to, aby každý z nich svoj úspech dosiahol, musel vynaložiť nemalé úsilie a snahu. Odmenou a zadosťučinením zato sa určite stal pre nich výlet, ktorý organizátori nasmerovali do vzdialených Levíc.

V nich sa nachádza zážitkové a vzdelávacie centrum ATLANTIS, v ktorom na našich žiakov čakalo množstvo interaktívnych objektov, prostredníctvom ktorých spoznávali fyzikálne a prírodné javy. Aby si ich mohli lepšie užiť, rozdelili sa do troch skupín a každá sa venovala inej téme. Najmladší žiaci z I. stupňa DINOSAUROM, žiaci 5. - 7. ročníka TECHNICKÝM VYNÁLEZOM a ôsmaci s deviatakmi absolvovali SEXUÁLNU VÝCHOVU.

A vďaka 9D simulátoru, ktorý má ATLANTIS tiež v ponuke, si mohli všetci vychutnať virtuálnu jazdu na drakovi. Chvíľami bola veru pre výletníkov poriadne adrenalínová.

Preto väčšine žiakov dobre padol pobyt na čerstvom vzduchu, počas ktorého si popozerali centrálne časti Levíc. Tie viacerí navštívili po prvýkrát a boli prekvapení, že priamo v meste sa nachádza zrúcanina Levického hradu.

Tam sa presunuli v ďalšej časti výletu a veru urobili dobre. Konalo sa tam podujatie nesúce názov Stredoveké dni na Levickom hrade. Žiakom sa na ňom predstavili Zvolenskí rytieri VIR FORTIS v súbojoch so stredovekými zbraňami. Všetci mohli ochutnať dobroty zo stredovekej kuchyne, ktoré organizátori pripravovali priamo pred ich očami. Najväčší zážitok však mali zo stredovekých hier, v rámci ktorých mohli na jednotlivých stanovištiach skúšať rôzne zaujímavé činnosti napríklad strieľať z luku, hádzať kameňmi, samozrejme nie skutočnými, ale mäkkými a bojovať so zbraňami, ktoré boli kvôli bezpečnosti vyrobené z plastových trubičiek obalených molitanom. Pri všetkých sa vyšantili do sýtosti. Poča spiatočnej cesty domov viacerých zmohla únava a na hodnú chvíľu aj zaspali.

O organizačné zabezpečenie výletu reprezentantov sa postarala riaditeľka školy Mgr. Dagmar Kusá spolu so svojou zástupkyňou Mgr. Klaudiou Škoríkovou. Spolu s nimi žiakov sprevádzala aj Mgr. Anna Solčianska.