Divadelné predstavenie

19.9. Žiaci 2. stupňa navštívili Divadlo Jána Palárika v Trnave.

V stredu 19.9. sa žiaci druhého stupňa zúčastnili na predstavení Modrý vták v Divadle J. Palárika v Trnave.

Symbolistická hra, nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Mauricea Maeterlincka Modrý vták, patrí ku klenotom svetovej dramatickej tvorby určenej deťom. Autor v nej magickým spôsobom popisuje snovú výpravu dvoch detí za tajomným “modrým vtákom“. Je to rozprávková metafora o hľadaní ľudského šťastia.
    Dobrodružná cesta plná neobyčajných stretnutí, sa stáva veľkou cestou poznania. Deti na jej konci pochopia, že skutočné šťastie nemožno naháňať, ale že je ukryté v nás, v našej schopnosti súcitiť a rozdávať šťastie ostatným. V časoch, kedy sa tolerancia, súcit a vzájomné porozumenie stávajú len prázdnymi frázami, prichádzajú k slovu rozprávkové príbehy so silným posolstvom. Vedel to aj Maurice Maeterlinck, pred sto rokmi,  kedy sa v Európe schyľovalo k najväčším tragédiám 20. storočia.
      Predstavenie sa všetkým veľmi páčilo a z divadla si odniesli silný estetický zážitok.

text: Mgr. Anna Solčianska , tech.spracov.Mgr. Dagmar Kusá