Deň otvorených dverí

5.10.2018 sa školské brány otvorili verejnosti

Deň otvorených dverí

V piatok 5. 10. 2018 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Všetci, ktorí sa chceli prísť pozrieť, ako prebieha vyučovanie, mali možnosť zúčastniť sa na 1. a 2. vyučovacej hodine. Najväčší záujem prejavili rodičia žiakov na 1. stupni, hlavne prváčikov. Po dvoch vyučovacích hodinách nasledovali tematické aktivity, zamerané na rozličné oblasti: regionálna výchova, projektové vyučovanie, zdravá životospráva, environmentálna výchova, ochrana prírody, ale aj šport a umenie.

Žiaci prvého, druhého a štvrtého ročníka sa pri svojej práci vrátili k tradíciám. Spolu s triednymi učiteľkami D. Kusou, B. Jašicovou, I. Morávkovou pomocou vodových farieb, voskoviek a farbičiek vytvorili krásne farebné džbány. Tretiaci s pani učiteľkou H. Herbstovou si svojimi prácami pripomenuli každoročný októbrový Deň jabĺk a nakreslili veselé jabĺčka. S podobnou témou pracovali aj siedmaci a piataci s pani učiteľkou Gubáňovou a Solčianskou. Pridali k tomu aj tvorbu básničiek s témou jesene a zo starých novín vytvorili strom, na ktorom vyrástli básničkové jabĺčka. Spoločný výtvor doplnili výrobkami z jabĺk. Šiestaci s triednou učiteľkou B. Mišechovou pri svojej práci mysleli na blížiacu sa zimu a pomoc zvieratkám a vyrobili kŕmidlá pre vtáčiky. Chlapci z 8. ročníka sa spolu s pánom učiteľom M. Latákom venovali športovým aktivitám a dievčatá s pani učiteľkou Z. Beňovou vyrobili výborné zdravé  nátierky, ktoré všetkým veľmi chutili. Deviataci s triednou učiteľkou K. Škoríkovou vyrábali ako projekt model bunky z rozličných nevšedných materiálov. Výsledkom boli veľmi zaujímavé výtvory, nielen pekné, ale aj chutné, keďže boli vyrobené napr. z ovocia.

Návštevníci školy mali možnosť vidieť deti pri rôznorodých aktivitách, pri učení, kreatívnej tvorbe, alebo pri športových hrách, do ktorých sa mohli aj zapojiť.

text: Mgr. Solčianska

tech.úprava: Mgr. Kusá