Jesenné variácie

12.10. Čo nám jeseň ponúka

Súťaž Jesenné variácie

V piatok 12. 10. 2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže Jesenné variácie. Žiaci mali za úlohu nachystať stôl s jesennou témou. Každá trieda mala k dispozícii svoj priestor na aranžmány z prírodných materiálov (rôzne prírodniny, lesné plody, ovocie a zelenina, prírodné tkaniny, recyklovateľný papier a pod.). Žiaci druhého stupňa vyrábali aranžmány samostatne, príp. s menšou pomocou triednych učiteliek. Menším žiakom pomohli okrem triednych učiteliek aj rodičia, čím tiež prispeli k výzdobe školy. Súťažne hodnotené boli práce žiakov druhého stupňa. Všetky krásne aranžmány boli vystavené vo vestibule školy.

Víťazmi súťaže sa stali žiaci 9. ročníka. Svoj stôl pripravili ako jesennú hostinu, ktorej dominovala veľká torta. Druhé miesto získali žiaci 7. ročníka. Ich stôl zobrazoval les so všetkým, čo doň patrí. Tretie miesto obsadili žiaci 5. ročníka, ktorí vyrobili tekvicové loďky naplnené jesennou úrodou. Víťazi získali diplomy a vecné ceny. Ostatní zúčastnení tiež neodišli naprázdno a za svoju snahu a kreativitu získali pochvalné uznanie a malé odmeny.