Účelové cvičenie

25.10. -Teoretická časť , 26.10 - Praktická časť

Teoretická časť účelového cvičenia prebehla pod odborným vedením učiteliek Mgr. solčianskej v oblasti Výchova k bezpečnému správaniu, Mgr. Mišechovej v oblasti Riešenie mimoriadnych situácií, Mgr. Gubáňobvej v oblasti Pobyt a pohyb v prírode, Mgr. Latáka za Dopravnú výchovu a Mgr. Škoríkovej, ktorá zodpovedala za Zdravotnú prípravu. Teoretický výklad spojený s praktickými ukážkami bol odprezentovaný v jednotlivých triedach počas piatich vyučovacích hodín.

Praktická časť bola pod vedením učiteliek Mgr. Škoríkovej, Gubáňovej, Jordánovej a Beňovej rozdelená do dvoch častí. Počas prvej vyučovacej hodiny a následnej turistickej vychádzky po cyklotrase boli žiaci preskúšaní zo získaných poznatkov z predošlého dňa.Okrem poznávania okolitej prírody, rastlinstva a živočíšstva, žiaci pomenúvali turistické značenie. Jednotlivé triedy pomocou kompasov určovali svetové strany a tiež smer trasy podľa pochodového uhla. Žiaci riešili situačné cvičenia, v rámci ktorých si zopakovali varovné signály, predviedli správanie sa v zamorenom prostredí, nasadenie si masky a spôsoby ochrany a riešenia lesného požiaru. Z oblasti zdravotnej prípravy si žiaci v praxi vyskúšali rýchly prenos ranených v ťažšom prírodnom teréne, obväzové techniky a náznakovo si predviedli spôsob poskytnutia umelého dýchania a záchranu človeka v bezvedomí.

Turisticko-náučná prechádzka bola ukončená pred 12.00 hod. vo vestibule školy.