Divadelné predstavenie

14.11. - 1. stupeň navštívil Trnavu

Mlynárkin pytač - tak sa volalo divadelné predstavenie, ktorého sa zúčastnili žiaci celého 1. stupňa ZŠ. Cestovali dvomi autobusmi.  Veselým momentom bolo to, že žiaci sa na spiatočnej ceste vymenili, aby sa uplatnilo pravidlo spravodlivosti. Pýtate sa prečo? Jednoduchá odpoveď: Jeden autobus bol "komfortnejší" ako ten druhý.  A po vyriešení takejto kurióznej situácie sme sa mohli plne venovať divadelnej rozprávke. Žiaci sedeli na balkóne. Celý balkón sme obsadili len našimi žiakmi. Bolo to veľmi milé a hlavne výhodné. pretože sme mali prehľad o každom divákovi. Musíme uznať, že sa deti správali slušne a úplne spontánne sa nechali vtiahnuť do deja. Neraz sa stalo, že hlasne napovedali hercom o zápletke deja. Veď hlavné postavy Čerti sú veľmi vďačné úlohy na bláznivé komentáre, behanie po javisku, trieskanie, dupanie a neraz iskrivé plamene. V tvárach divákov bolo čitateľné nadšenie a spokojnosť. Výkony hercov boli zaslúžene odmenené potleskom.

Počas cesty autobusom späť domov bolo naozaj o čom rozprávať. A ešte aj na druhý deň sme si na pekný zážitok spomínali na veselú náladu.