Pasovačka

29.11. Prijatie prvákov do Cechu žiakov školy

Už tretí rok sa na našej škole konala slávnosť pri príležitosti prijímania prváčikov do cechu školákov. 29. november bol pre nich veľkým dňom. Už od rána sa tej chvíle nevedeli dočkať. Atmosféra bola umocnená aj tým, že sa v triede fotili. Pani fotografka zachytila ich iskrenie v očiach a zhotovila snímky, ktoré si každá rodina dá do svojho albumu. Veď byť prvákom je udalosťou, ktorá do albumu určite patrí. O desiatej ich kroky viedli do spoločenskej miestnosti, kde ich už čakali pani riaditeľka a ich rodičia, či starí rodičia. Celú atmosféru považovali za slávnostnú a výnimočnú. Po nástupe ich postupne ich pani učiteľka Kusá predstavila prítomným. Aby mohli byť pasovaní, museli splniť tri úlohy.  Pomenovať písmeno a zarecitovať k nemu básničku, porátať prsty na rukách v jednoduchých príkladoch a poslednou úlohou bolo - v časovom limite pripraviť si pomôcky na vyučovací predmet. Všetky úlohy splnili na jednotku. Mali z toho radosť a tú vyjadrili tančekom so školskými taškami. Keď ich odložili, prezliekli sa do slávnostných kostýmov a jednotlivo ich pani riaditeľka Vozáriková pasovala za prváka. Následne prešli zlatou školskou bárnou, obdržali certifikát o prijatí. Prítomní tento slávnostný moment ocenili potleskom.

Po slávnostnej časti nasledovala voľnejšia zábava- súťaže, tance a maškrtenie. Určite na tento deň tak skoro nezabudnú. I z tejto slávnosti im pani fotografka urobila pekné momentky.