Mikuláš

6.12. Veselý deň s Mikulášom

Mikuláš na škole

Tak ako každý rok, tak aj teraz, zavítal na našu školu Mikuláš. So svojou družinou anjelov a čertov nás navštívil 6. decembra. Postupne sa stretol s deťmi od najmenších až po tie najstaršie. Prváčikovia sa aj trošku báli, lebo čerti boli pripravení zobrať so sebou každého lapaja, ktorý počas roka neposlúchal. Deti, hlavne na prvom stupni, však mali pre Mikuláša pripravené pekné básničky a pesničky, a tak nakoniec každý dostal sladkú odmenu.

Mikulášsku družinu už tradične stvárnili deviataci, ktorý s pani učiteľkou K. Škoríkovou svoju úlohu zvládli na výbornú. Úlohy Mikuláša sa ujal R. Fáber, jeho spolužiaci si rozdelili úlohy anjelov a čertov.

Mikulášskym darčekom bolo aj vystúpenie divadla Clipperton z Banskej Bystrice. Herci sa predstavili s humornou rozprávkou o Rumcajsovi, ktorá sa páčila hlavne menším divákom. Pri jej sledovaní sa však dokázali zabaviť aj dospelí.

Deň s Mikulášom bol pestrý a spríjemnil deťom čakanie na Vianoce, ktorých sa už nemôžu dočkať.