Šaliansky Maťko

13.12. - Prednes povestí

Šaliansky Maťko

Predvianočný čas na našej škole už tradične patrí okrem aranžovania a zdobenia medovníkov aj recitácii povestí. Tento rok prebieha už 26. ročník súťaže Šaliansky Maťko. Zúčastňujú sa na nej žiaci 2. - 7. ročníka v troch kategóriách. Účasť bola bohatá. Pred porotou vystúpilo 27 detí. V I. kategórii (2. a 3. roč.) svoje povesti predviedlo 14 detí, v II. kategórii (4. a 5. roč) zarecitovalo 6 detí a v III. kategórii (6. a 7. roč.) svoje recitátorské umenie predviedlo 7 žiakov.

Pani učiteľky H. Hebstová, I. Morávková, B. Jašicová, D. Kusá, A. Solčianska a Z. Gubáňová ohodnotili ich recitátorské umenie, aj keď to nebola ľahká úloha. Súťažiaci recitovali naozaj na úrovni, a tak porota udelila aj viac diplomov.

V I. kategórii sa o 3. miesto podelili M. Patay z 3. roč. a L. Zajdeková z 2. roč. Na 2. mieste sa umiestnili M. Majzel z 3. roč. a S. Balogová z 2. roč. Víťazstvo získala V. Machová z 3. roč.

V II. kategórii sa na 3. mieste umiestnil A. Pogády z 5. roč. Druhé miesto obsadila K. Veľká zo 4. ročníka a víťazstvo si odniesla J. Bistáková zo 4. ročníka.

V III. kategórii získala 3. miesto M. Rusnáková zo 7. roč. O druhé miesto sa podelili V. Pavlíková zo 6. roč. a V. Rusnáková zo 7. roč. Prvé miesto si vybojovala L. Fulírová zo 7. ročníka.

Víťazi každej kategórie pôjdu našu školu reprezentovať v januári do Hlohovca. Zvláštne ocenenie si zaslúži Simonka Balogová (2. roč.), ktorá napriek svojmu handicapu predviedla skvelý výkon. Celú akciu mala organizačne na starosti pani učiteľka H. Herbstová.