Olympiáda ANJ

16.1. Cudzí jazyk súťažne

Olympiáda v anglickom jazyku 2018/2019

V tomto školskom roku sa na cudzojazyčnú olympiádu pripravovali 3 žiaci našej školy. Súťaž sa skladá z dvoch častí, písomného testu a rozprávania. V rámci písomného testu musia súťažiaci predviesť svoje zručnosti v počúvaní a čítaní s porozumením, slovnej zásobe a gramatike. V časti rozprávanie deti komunikujú so skúšajúcimi na danú situáciu. Rozprávanie sa uzatvára rozprávaním príbehu podľa určeného obrazového materiálu. Test býva spravidla náročný, jazykovými konštrukciami a slovnou zásobou vysoko presahuje osnovy predmetu určené pre deti na základnej škole, preto si naše deti Žitňanská Nina, Blšťáková Barbara a Roman Gajdoš zaslúžia pochvalu za vynaložené úsilie a za percentá riešených testov v školskom kole. Výsledkami kombinácie rozprávania a testu si svoj postup do okresného kola vyslúžila Barbara Blšťáková z 8.ročníka, ktoré sa uskutočnilo  16.1. v Hlohovci. Nepodarilo sa jej však predviesť osobné maximum, na ktoré sme boli zvyknuté pri prípravách. Z toho dôvodu sa jej žiaľ nepodarilo prebojovať medzi úspešných riešiteľov. Bola to jej prvá a potrebná skúsenosť na ďalšiu cestu vpred. Spoluprácu s odvážnymi riešiteľmi pokladám za vzájomne veľmi obohacujúcu a pri ďalších príležitostiach dostať sa ďalej, im želám ešte viac sebavedomia a šťastia.

zapísala: Mgr. Zuzana Beňová