Testovanie deviatakov

V stredu 15. apríla 2015 absolvovali žiaci 9. ročníka testovanie z matematiky a zo slovenského jazyka.

Samotnému testovaniu predchádzala dlhodobá príprava žiakov v krúžkoch Príprava na testovanie, ktoré viedli Mgr. Mária Sviteková zo slovenského jazyka a Mgr. Beáta Mišechová z matematiky. Žiaci si svoje vedomosti preverili aj v skúšobnom testovaní KOMPARO, kde zo slovenského jazyka dosiahli potešujúce výsledky.

Počas testovania boli žiaci rozdelenní podľa abecedy do dvoch skupín. Každá testovacia skupina písala test v samostatnej učebni, kde mali žiaci presne určené a označené miesto na sedenie. Testovanie v jednotlivých učebniach viedli administrátori, ktorí absolvovali pred samotným testovaním školenie školským koordinátorom. V každej skupine bol prítomný aj externý dozor z dôvodu zvýšenia objektivity testovania.

Samotné testovanie sa uskutočnilo podľa presne stanoveného harmonogramu, ktorí mali žiaci napísaný v jednotlivých učebniach na tabuli.

Na vypracovanie testov mali pre obidva predmety rovnakú časovú dotáciu 60 minút. Ako prvý vypracovávali test z matematily a po 20 minútovej prestávke test zo slovenského jazyka.

Po oficiálnom ukončení testovania zotrvali žiaci v rozhovore s vyučujúcimi a debatovali o svojich dojmoch z testov a o jednotlivých úlohách v nich.

Školskou koordinátorkou tejto akcie bola zástupkyňa riaditeľa školy Mgr. Beáta Jašicová.

Administrátormi  z matematiky boli Mgr. Helena Herbstová a Mgr. Milan Laták a zo slovenského jazyka Mgr. Dagmar Kusá a Mgr. Iveta Morávková.

Externý dozor počas testovania vykonávali Mgr. Martina Tomková a Mgr. Dagmar Seewaldová zo ZŠ A. Felcána v Hlohovci.

Výsledky testovania získajú ZŠ v elektronickej podobe začiatkom mája a výsledkové listiny koncom mája.