Maškarný ples

30.1. Školský karneval v telocvični

Maškarný ples

Fašiangové obdobie je na našej škole tradične spojené s maškarným plesom. Tentoraz sa uskutočnil v stredu 30. 1. 2019.

V telocvični vyzdobenej karnevalovými dekoráciami sa predviedli najrozmanitejšie masky. Veľa z nich bolo vlastnoručne vyrobených a boli skutočne originálne. Pre všetkých bol okrem karnevalovej zábavy pripravený aj iný program. Žiaci sa zapojili do súťaží, ktoré pre nich pripravili spolužiaci z 9. ročníka spolu s triednou pani učiteľkou. Súťažiaci mali za úlohu tancovať v páre na kuse papiera, ktorý bol postupne zmenšovaný, obsadiť voľnú stoličku v stále obľúbenom stoličkovom tanci, alebo v dvojici tancovať s balónom. V súťažných disciplínach sa zúčastnili žiaci každého ročníka, ostatní  spolužiaci im fandili.

Po anonymnom hlasovaní bolo ocenených 35 najlepších masiek. Ani ostatní, ktorí prišli v maske, neodišli naprázdno a získali aspoň malú odmenu. Najviac hlasov získali tieto masky:

1. miesto: Balón
    2. miesto: Sardinky
    3. miesto: Fazuľový struk

Po vyhlásení najkrajších masiek a odovzdaní cien ďalej pokračovala zábava neodmysliteľne spojená s hudbou a tancom.

zapísala Mgr.Solčianska