Výchovný koncert

31.1. Rodina Hlbockých v našej ZŠ

Výchovný koncert

Ja som malý remeselník

Deň odovzdávania výpisov vysvedčení bol spestrený kultúrno-vzdelávacím programom. Vo štvrtok 31. 1. 2019 sa naši žiaci stretli s rodinou Hlbockých. V telocvični sa zišli všetci žiaci školy a tiež deti z materskej školy.

Pán Hlbocký zaujímavo rozprával o tradičných remeslách a šikovných remeselníkoch, ktorí často za svojou prácou putovali a zažívali rôzne príhody. Ich život sprevádzala nielen tvrdá práca šikovných rúk, ale aj oddych a zábava. Každodenné povinnosti a tiež výnimočné udalosti boli neodmysliteľne spojené s hudbou. Žiaci mali možnosť vidieť, ako vyzerali tradičné ľudové nástroje a vypočuť si, ako znejú. Zahrala nám  heligónka, fujara, píšťalka, drumbľa, gajdy a tiež mrmlák. Pán Hlbocký o každom hudobnom nástroji porozprával a predviedol, ako sa na ňom hrá. Pri programe ho sprevádzal jeho šikovný šesťročný synček Jakub. Zapojili sa aj naši žiaci, ktorí si vyskúšali rôzne hudobné nástroje a spoločne zahrali zbojnícku pieseň.

Na záver programu zaspievala pani Hlbocká dve krásne piesne : Aleluja a Ave Maria.

zapísala Mgr.Solčianska