Lyžiarsky výcvik

17.2. - 22.2. Športovanie na snehu

Lyžiarsky kurz

Týždeň pred jarnými prázdninami sa žiaci 7. ročníka zúčastnili na lyžiarskom kurze v rekreačnom stredisku Hronec. Už v deň odchodu v nedeľu 17. 2. nám prialo počasie, ktoré vydržalo celý týždeň, a tak sme si mohli užiť krásnu slnečnú lyžovačku. školy Trinásti žiaci našej školy (8 dievčat a 5 chlapcov) lyžovali spolu s deťmi zo ZŠ Dolné Zelenice a

ZŠ Kľačany.

V deň príchodu v popoludňajších hodinách boli všetci zadelení do družstiev podľa úrovne lyžovania. Boli tak vytvorené tri družstvá: 1. pokročilí, 2. mierne pokročilí, 3. začiatočníci.

Niektorí lyžiari z 2. a 3. skupiny preukázali naozaj veľkú šikovnosť, a tak sa rýchlo posunuli do lepšej skupiny. V záverečnom slalome, ktorý prebehol vo štvrtok, všetci lyžiari predviedli výborný výkon a najlepší získali aj diplomy a ceny.

Pokročilí (chlapci):   Marek Šošovička  3. miesto

Pokročilí (dievčatá):  Laura Gáliková   2. miesto

Začiatočníci (chlapci): Adam Goceliak  1. miesto

Začiatočníci (dievčatá): Karolína Hertelová    1. miesto

Zuzana Chovancová  2. miesto

Lívia Fulírová             3. miesto

Ocenenie za najkrajšie upratanú izbu si odniesli dievčatá z našej školy: T. Hertelová, L. Fulírová, L. Gáliková, M. Rusnáková a V. Rusnáková.

Žiaci si od lyžovania trochu oddýchli počas rekreačného poldňa, kedy mohli sledovať film o úspešnej snowboardistke alebo ísť na krátku prechádzku po okolí. Každý večer od pondelka do stredy pripravovala program jedna zo škôl. My sme si vylosovali stredu. Pripravili sme pre všetkých vedomostnú súťaž, tanec s lyžiarskymi palicami, hádanie názvov filmov, beh vo dvojiciach s lyžiarskymi palicami, chlapci súťažili v úprave dievčenských účesov a dvojice tancovali na stále menšom papieri.

Štvrtkový večer patril spoločnej zábave na diskotéke, na ktorej sa deti skutočne vytancovali, o čom svedčí aj to, že tanečný parket nebol prázdny ani na chvíľu.

V piatok 22. 2. sa všetci  vrátili domov plní zážitkov. Mnohí sa naučili  nielen lyžovať, ale získali aj nových kamarátov.

zapísala Mgr.Solčianska