Rozprávkové vretienko - školské a okresné kolo

7.3. Prednes rozprávok

Rozprávky neodmysliteľne patria k životu. Tvoria súčasť každej knižnice, či už školskej alebo domácej. Nie je vari na svete také dieťa, ktoré by nemalo rado roprávky. V dnešnej dobe ich už máme toľko, že je ťažké sa rozhodnúť, ktorá z nich je tá najkrajšia. K ľudovým rozprávkam pribúda množstvo autorských rozprávok. Sú u detí čoraz obľúbenejšie. Ich vzťah ku knihám z rozprávkového sveta musíme neustále upevňovať a prehlbovať. Recitačná súťaž Rozprávkové vretienko je jednou z činností, pri ktorej sa tento vzťah buduje. To, že sa dieťa ( žiak) naučí prekrásne predniesť text rozprávky, je priam neuveriteľné. Často sa porote stane, že výkon niektorých recitátorov ich príjemne zaskočí. Ako keby sa súťažiaci stávali súčasťou deja rozprávky. Veľmi nás to teší . Detská duša je to najlepšie miesto, do ktorej sa dá skryť tá čarovná dobrota z rozprávok. Nemusia to byť len princezné, draci, ježibaby.... Do rozprávkového sveta patria hovoriace zvieratká, predmety...Je veľa krásna okolo nás. Len ho treba nájsť. Ukrýva sa v textoch rozprávok.

V súťaži Rozprávkové vretienko sme mali 18 recitátorov. Boli to žiaci 1. - 7. ročníka. Súťažili v dvoch kategóriách.

I. kategória - 1. stupeň

1. miesto : Matúš Majzel