Hollého pamätník

13.3. Prednes poézie a prózy

Hollého pamätník

V stredu 13. 3. 2019 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník. Svoj talent a zručnosti v prednese poézie a prózy predviedli žiaci v troch kategóriách.

Najväčším počtom žiakov bola zastúpená I. kategória, v ktorej sa so svojimi textami predstavili žiaci 2. -  4. ročníka. V spoločenskej miestnosti si umelecký zážitok z prednesu odniesli nielen žiaci, ale aj porota v zložení Mgr. D. Kusá, Mgr. H. Herbstová, Mgr. I. Morávková a Mgr. B. Jašicová. Pani učiteľky mali neľahkú úlohu vybrať víťaza. Najvyššie umiestnenie, diplomy a knihy si napokon odniesli títo žiaci:

1. I. kategória

Poézia                                                                         Próza

1. miesto: Viktória Machová                             1. miesto: Paulína Beňová

Samuel Veľký                                                      Mario Patay

1. miesto:  Anette Gašpar                                     2. miesto: Barbora Chálková

Ester Hajtmanová

Klára Veľká

1. miesto:    Terézia Gáliková                                3. miesto:Michaela Korchaňová

Adam Laták                                                        Adela Ondrigová

V II. a III. kategórii súťažili žiaci 5. - 9. ročníka. Tí sa stretli v školskej knižnici, kde si ich prejav vypočula a zhodnotila porota v zložení Mgr. A. Solčianska a Mgr. Z. Gubáňová. Víťazstvo si odniesli títo žiaci:

1. II. kategória

Poézia                                                                        Próza

1. miesto: Adrián Pogády 5. roč.                             1. miesto: René Rolinec 6. roč.

2. miesto: Kristína Melušová 5. roč.

3. miesto: Samuel Hurta 6. roč.

1. III.kategória

Poézia                                                                       Próza

1. miesto: Andrej Mesároš 7. roč.

1. miesto: Viktória Rusnáková 7. roč.                 2. miesto: Nina Žitňanská 9. roč.
      2. miesto: Magdaléna Rusnáková 7. roč.            3. miesto: Monika Klačková 9. roč.

Žiaci, ktorí obsadili 1. miesto budú našu školu reprezentovať na okresnom kole v Hlohovci.

zapísala Mgr.Kusá