Vesmír očami detí

14.3. Ako si predstavujeme vesmír

Pri pohľade na nočnú oblohu sa nás zocnia rôzne pocity. Zamyslíme sa, snívame o tom, ako je to tam hore. Len tak na chvíľočku sa túžime preniesť do výšin a pozrieť sa na našu Zem z nekonečnej temnoty. Naša fantázia pracuje na plné obrátky. Téma " Vesmír" je veľmi vďačná na rozvoj detskej ( a nielen detskej) fantázie. Pani učiteľka Gubáňová na výtvarnom krúžku žiakov motivovala k stvárneniu vesmíru očami detí. Hvezdáreň a Planetárium v Hlohovci je vyhlasovateľom tejto výtvarnej súťaže. Keďže máme výtvarne nadaných žiakov, neváhali sme sa do tejto súťaže zapojiť. A oplatilo sa! Získali sme 1. miesto v kategórii výtvarných prác jednotlivcov. Žiak 3. ročníka, Oliver Báčik, odbornú porotu zaujal a právom mu bolo udelené to najvyššie ocenenie. Gratulujeme, Oliver!

A to nie je všetko! Oliver sa so svojou prácou umiestnil na 2. mieste v celoslovenskom kole.

Súťažné práce si môžete pozrieť na tomto linku:

zapísala Mgr.Kusá