Noc s Andersenom

29.3. Andersen známy - neznámy

Noc s Andersenom

Noc z piatka 29. 3. na sobotu 30. 3. 2019 patrila rozprávkam a ich svetoznámemu autorovi H. Ch. Andersenovi. Žiaci 1. stupňa strávili v škole večer plný zábavy, hier, tvorivých a vedomostných aktivít.

Rodičia sa s deťmi rozlúčili o piatej hodine popoludní, keď si ich prevzali triedne pani učiteľky. Pani učiteľka I. Morávková akciu slávnostne otvorila, všetkých privítala a porozprávala o živote a diele H. Ch. Andersena. Pani učiteľka Kusá im premietla zaujímavú prezentáciu o jeho rodisku – Dánsku. Deti čítali rozprávky tohto známeho dánskeho autora a pozreli si aj animovanú podobu niektorých jeho príbehov.

Po úvodných aktivitách dobre padla večera, pizza, ktorú si všetci vychutnali. Potom sa žiaci rozišli na jednotlivé stanovištia. Prváci s pani učiteľkou D. Kusou, druháci s pani učiteľkou B. Jašicovou a L. Cáderovou, tretiaci s pani učiteľkou H. Herbstovou a štvrtáci s pani učiteľkou I. Morávkovou. Na všetkých stanovištiach pracovali žiaci v skupinách a pod dohľadom pani učiteliek sa zapojili do množstva zaujímavých aktivít. Všetky deti sa podpísali husacím brkom na listinu, stavali hrad z lega, skladali slová, hmatom určovali predmety vo vrecúšku, dopĺňali mená rozprávkových postáv do básničiek, lúštili morzeovku, hľadali poklad, priraďovali rozprávkové dvojice, vyrábali rozprávkové predmety z plastelíny, sláviky z papiera s pani učiteľkou Z. Gubáňovou, tancovali „Kačací tanec“ s pani učiteľkou A. Solčianskou.

Keď absolvovali všetky stanovištia, opäť vyhladli, a tak im dobre padlo občerstvenie, ktorým sa mohli ponúknuť na stanovišti „Obrúsok, prestri sa“. V ponuke boli sladké aj slané dobroty, ktoré pre deti prichystali šikovné mamičky.

Po nabitom večernom programe nastal čas nočného odpočinku. Vyhodnotenie celej akcie prebehlo v sobotu ráno. Deti pomocou získaných kvetiniek a kvapiek, ktoré získali za splnenie úloh na jednotlivých stanovištiach, „oživili“ rozprávkový strom. bola zážitkom pre všetkých zúčastnených.

zapísala Mgr. Solčianska