Májové oslavy

30.4. Stavanie mája

Májové oslavy

Májové oslavy boli, tak ako každý rok, spestrené pekným programom, ktorý si pripravili žiaci so svojimi pani učiteľkami. Aj keď nám tento rok neprialo počasie a stavanie mája bolo trochu daždivé, program to neovplyvnilo. Bol pestrý, plný tancov, piesní, jarných vinšov a hudby. Pred školou postavili máj šikovní chlapci z 9. ročníka. Všetci účinkujúci, ktorí sprevádzali stavanie mája svojím programom, predviedli vystúpenie aj v podvečernom čase v kultúrnom dome.

Program otvorili škôlkari, ktorí divákom pekne zatancovali. S tanečným a speváckym číslom sa pochválili aj naši prváci a druháci. Žiaci 5. a 6. ročníka zarecitovali májové básne a rozprávali o májových zvykoch, tradíciách a pranostikách. S pekným folklórnym pásmom ľudových piesní, hier a májových zvykov predstavili štvrtáci a so svojím tanečným číslom sa predviedli aj tretiaci. Zaspievali nám dievčatá z deviateho ročníka a svoj spevácky talent predviedli aj sólo speváčky zo 7. a 8. ročníka.

Stavanie mája, spojené s programom ladenom vo folklórnom duchu, bolo príjemným spestrením atmosféry v predvečer sviatku 1. mája.