Najväčší knihomoľ

6.5. Vyhodnotenie čitateľskej súťaže

Najväčší knihomoľ

V pondelok 6. 5. 2019 sa uskutočnilo vyhodnotenie školskej súťaže o najlepšieho čitateľa Najväčší knihomoľ. Súťaž prebiehala od marca do apríla. Počas toho mali žiaci, ktorí sa zapojili, navštíviť školskú knižnicu a odpovedať na pripravené otázky zo šiestich vybraných kníh. S každou z týchto kníh súviseli 4 otázky. Úlohou súťažiacich bolo pracovať so samotnými textami, informáciami o autoroch a ich ďalších dielach, hľadať odpovede priamo v knihe alebo vybrať správne odpovede z iných zdrojov.

Súťažili 2 kategórie: I. stupeň a II. stupeň

Osobitne boli hodnotení a ocenení žiaci 1. a 2. ročníka, ktorí sú začínajúcimi čitateľmi a otázky vypracovali s pomocou svojich pani učiteliek. Všetci prváci a druháci obdržali za svoju účasť záložky do kníh. Za šikovnosť pri vypracovaní otázok získali ceny títo žiaci:

1. ročník: 1. Hanka Šošovičková                              2. ročník: 1. Laura Zajdeková

2. Lucka Veľká                                                            2. Elisabeth Hanáková

3. Rebeka Machová                                                     3. Nela Rusnáková

V prvej kategórii (I. stupeň) získali knižné odmeny viacerí žiaci, keďže samostatne a správne, niektorí len s malými chybami, vypracovali všetky otázky.

1. miesto: Klára Veľká (4. roč.)

Nikola Pavlíková (4. roč.)

2. miesto: Laura Beninghausová (4. roč.)

Nina Matulová (4. roč.)

Michaela Korcháňová (4. roč.)

3. miesto: Michaela Ševčeková (3. roč.)

Karin Schneiderová (3. roč.)

V druhej kategórii (II. stupeň) získali knižné odmeny tiež viacerí žiaci:

1. miesto: Zuzana Chovancová (7. roč.)

1. miesto: Tamara Hertelová (7. roč.)

Dagmar Jurčová (7. roč.)

1. miesto: Vanesa Pavlíková (6. roč.)

René Rolinec (6. roč.)

Hlavným cieľom súťaže bolo pritiahnuť mladých čitateľov ku knihám. Z niektorých vyrastajú skutoční knihomoli a milovníci kníh. Do súťaže sa zapojili všetci žiaci I. stupňa a takmer všetci žiaci II. stupňa. Organizačne zabezpečili Mgr. A. Solčianska a Mgr. Z. Gubáňová.

zapísala Mgr. Solčianska