Deň matiek

12.5. Slávnostný program

Druhá májová nedeľa sa každoročne spája s krásnym sviatkom. Svoj deň oslavujú všetky mamičky a babičky, ktoré s láskou a trpezlivosťou vychovávajú novú generáciu. Deti z našej školy im chceli vyjadriť svoje poďakovanie v podobe programu, ktorý nacvičili so svojimi učiteľkami.

Po privítaní pani starostkou sa úvodného slova zhostila žiačka 9. ročníka Nina Žitňanská, ktorá nás sprevádzala celým programom. Básne, v ktorých vyjadrili svoju vďaku mamám, zarecitovali žiaci 6. ročníka. Naši prváčikovia si pripravili básničky ušité priamo pre ich mamičky a zatancovali veselý tanček na známu skladbu od skupiny ABBA Mamma Mia. Po nich sa nám v krátkej vtipnej scénke predstavili žiaci 5., 6. a 7. ročníka. Druháci zarecitovali básničky o mamách. Tretiaci zatancovali energický kovbojský tanec a spoločne zaspievali pesničku pre všetky mamy. Krásne zaspievanou piesňou od skupiny Queen všetkých potešila i dojala žiačka 8. ročníka  Barbara Blšťáková. S ďalším milým, veselým tančekom sa predstavili dievčatá z 3. ročníka a po nich chlapci so svojím tanečným číslom. V závere programu siedmaci zahrali veselú scénku, ktorá všetkých veľmi pobavila.

Celý program bol pestrý, veselý, dojímavý i vtipný. Bol pestrý ako sám život, ako každý jeden deň, ktorý s nami zažívajú naše mamy a staré mamy. Deti pre ne program pripravili s láskou, ako veľké poďakovanie za všetko, čo každodenne odovzdávajú.

Vystúpenie organizačne zabezpečila pani učiteľka Kusá.

zapísala : Mgr. Solčianska