Výchovný koncert - Labyrint

22.5. Výchovne v telocvični

Hudobno-vzdelávací program LABYRINT

V stredu 22. 5. 2019 sa v telocvični našej školy uskutočnil hudobno-vzdelávací program Labyrint, ktorý sprostredkovala umelecká agentúra Amos z Banskej Bystrice.

Program bol zameraný na viaceré negatívne javy a nástrahy, s ktorými sa dnes deti stretávajú. Dvaja gitaristi celý program dopĺňali hudbou a zaspievali viaceré známe slovenské i zahraničné piesne. Zaujímavou formou poukazovali na rôzne formy násilného správania a intolerancie, ako rasizmus, šikanovanie i novodobá kyberšikana. Venovali sa aj problému sociálnych sietí, spomenuli pozitíva aj negatíva chatovania a internetových zoznamiek. Ďalšou oblasťou, o ktorej sa často rozpráva nielen medzi mladými ľuďmi, ale aj v odborných kruhoch, je závislosť a jej rôzne podoby: závislosť na alkohole, cigaretách, omamných látkach, ale aj na automatoch, počítačoch a mobilných telefónoch.

Násilie, intolerancia a rôzne druhy závislosti sú javy, s ktorými sa deti stretávajú dennodenne, preto je dôležité rozprávať s nimi o tom a varovať ich pred nebezpečenstvom, ktoré si sami často neuvedomujú. Program deti zaujal, na konci hudobníkov odmenili potleskom.

zapísala Mgr.Solčianska