Výtvarná súťaž - celoslovenské kolo

14.6. Indické bájky očami slovenských detí

Štvornásobný úspech v celoslovenskej výtvarnej súťaži

Aj tento školský rok sme sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorú organizuje občianske združenie Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva pod záštitou veľvyslanca Indie, Jeho Excelencie Shri Vanlalhuma. Ide o 5. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže „Indické bájky očami slovenských detí“. Tento ročník bol venovaný 150. výročiu narodenia Mahátma Gándhiho. Úlohou detí bolo výtvarne reagovať na udalosti zo života Mahátma Gándhiho. Práce našich žiakov -  S. Gálika, Z. Kováčovej, D. Jurčovej a N.  Bulíkovej boli ocenené v kategórii 12-15 rokov. Deti si ceny prevzali na slávnostnom oceňovaní 14. júna v Liptovskom Mikuláši z rúk Jeho excelencie Indického veľvyslanca. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy.

Zapojené deti:

Gálik S. – 6.r.   1. miesto v SR

Bulíková N. – 8. r.  2. miesto v SR

Kováčová Z. – 7. r.  4.  miesto v SR

Jurčová D. – 8. r.  5. miesto v SR

Melušová K. – 5.r.

Hrnková E. – 6.r.

Kosecová J. – 6.r.

Fotografie z udeľovania cien TU : https://hotrokovce.edupage.org/album/#gallery/466

Napísala Mgr. Zuzana Gubáňová