ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA 2019/2020

VITAJTE v školskom roku 2019/2020 !

Prázdniny sa skončili a my sme sa opäť stretli v škole. Žiaci sa ráno zhromaždili v triedach a spolu s triednymi vyučujúcimi prišli do spoločenskej miestnosti. V úvode slávnosti zaznela hymna SR. Všetci prítomní vnímali túto chvíľu ako vážny moment, ktorým sa začínajú školské povinnosti. Potom štvrtáčka Paulínka predniesla báseň o škole a o žiakoch v nej. Nasledoval príhovor pani riaditeľky Mgr. Vozárikovej, ktorá hneď v úvode srdečne privítala starostov zo spádových obcí: Mgr Evu Kukučkovú, Alenu Černú, Jána Maršalu, Ing. Tibora Veľkého a Michala Kolenu.

S úsmevom privítala aj prváčikov a zaželala im veľa úspechov. Deviatakom popriala veľa síl v učení, aby sa čo najlepšie pripravili na testovanie a budúce povolanie. Nezabudla predstaviť ani  pedagógov, ktorí budú  pracovať v tomto zložení:

1. ročník - Mgr. Iveta Morávková

2. ročník - Mgr. Dagmar Kusá

3. ročník - Mgr. Beáta Jašicová

4. ročník - Mgr. Helena Herbstová

5. ročník - Mgr. Klaudia Škoríková

6. ročník - Mgr. Anna Solčianska

7. ročník - Mgr. Beáta Mišechová

8. ročník - Mgr. Zuzana Gubáňová

9. ročník - Mgr. Milan Laták

Ďalší pedagógovia: Mgr. Zuzana Beňová, Mgr. Zuzana Jordánová, Bc. Lenka Cáderová - asistentka učiteľa, Mgr. Eva Pavlíková - zastupovanie v ŠKD , Mgr. Jozef Hinzeller - učiteľ náboženstva.

Pani riaditeľka privítala pani ekonómku - Vieru Janišovú a  prevádzkových zamestnancov. Sú to - Božena Ratulovská, Jaroslava Kováčová a p. školník Vladimír Karaba.

Časť svojho príhovoru venovala i zmenám v škole, ktoré sa týkali najmä novovytvorenej kuchyne a jedálne v priestoroch budovy školy. Zriaďovateľ tu preinvestoval takmer 100 tis. eur. Inovácia bola nutná, nakoľko od septembra sa žiaci budú stravovať z dotácie štátu na obedy pre školákov. V sekcii  stravovania budú pracovať: vedúca jedálne - Monika Bistáková, hlavná kuchárka Marta Latáková, kuchárka Janka Fisterová a pomocné kuchárky - Lucia Pačesová a Alena Jančovičová.

Ďalej pani riaditeľka prítomných poinformovala o plánovanývch akciách a úlohách školy a zaželala im pri ich plnení veľa úspechov.

Po ukončení slávnostnej časti otvorenia nového školského roka sa žiaci s triednymi vyučujúcimi presunuli do tried, kde sa oboznámili so zásadami bezpečného správania v škole a školským poriadkom. Zároveň dostali pokyny na ďalšie vyučovacie dni. Pár minút pred  9:00 hod. odišli domov.

zapísala: Mgr. Kusá