LINGVAFEST

27.9.2019 - Európsky deň jazykov

Jazykový festival

Lingvafest 2019

Každoročne sa 26. septembra oslavuje Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. Pri tejto príležitosti sa v Bratislave uskutočnil jazykový festival Lingvafest, na ktorom bola v ponuke pestrá paleta jazykov nielen z Európy, ale z celého sveta.

Žiaci 5. - 9. ročníka sa v piatok 27. 9. 2019 zúčastnili na vybranom programe Lingvafestu. Spoločnou aktivitou, ktorú absolvovali všetci zúčastnení žiaci bola hodina írskeho jazyka s anglicky hovoriacim lektorom. Okrem toho mali žiaci na výber rôzne semináre a aktivity podľa záujmu. Niektorí navštívili kurz ruského jazyka, kde sa okrem základov ruštiny stručne oboznámili aj s históriou a umením Ruska. Ďalší si vybrali ukážkovú hodinu Best English alebo poľštinu či ukrajinčinu. V ponuke bola aj hodina slovenského posunkového jazyka. Žiakov aj učiteľov zaujal rýchlokurz umelého jazyka esperanto, ktorý bol podaný zábavnou a zaujímavou formou.

Celý program jazykového festivalu bol veľmi bohatý. Návštevníci si mohli vybrať z bohatej ponuky prednášok, workshopov, rýchlokurzov aj koncertov. Naši žiaci sa zapojili aj do vedomostného kvízu, počas ktorého na jednotlivých stanovištiach zbierali pečiatky za správne odpovede. Vyplnené odpoveďové hárky boli zaradené do žrebovania, kde výherca mohol získať čítačku kníh a iné hodnotné ceny.

Žiakov sprevádzali Mgr. Z. Beňová, Mgr. A. Solčianska, Mgr. Z. Gubáňová a Mgr. M. Laták.

zapísala: Mgr. Solčianska