DOPRAVNÉ IHRISKO

4. 10. Návšteva dopravného ihriska v Galante

Október je vždy spojený s návštevou dopravného ihriska. V tomto roku tomu nebolo inak. Opäť sa žiaci mali na čo tešiť. Mali sme však aj novinku. Zobrali sme so sebou aj predškolákov z materských škôl zo spádových obcí. Všetci účastníci boli plní očakávania.

Cestovali sme autobusmi v dvoch skupinách.

1. skupina: 1. a 2. ročník a predškoláci s odchodom o 8:30 hod.

2. skupina: 3. a 4. ročník s odchodom o 10:00 hod.

Na dopravnom ihrisku všetkých čakali  milí pedagógovia, rozdelili si účastníkov do skupín podľa zdatnosti jazdiť na bicykli, kolobežke, či odrážadle. Tí, čo si netrúfli ani na jednu z týchto možností, dostali reflexné vesty a dopravné sdituácie zvládali ako chodci. Hodina ubehla veľmi rýchlo. K praxi samozrejme patrí aj teória, ktorú si deti precvičovali počas občerstvovacej prestávky. Bolo krásne počasie, tak nebolo nutné ísť do učebne. Po skončení dopravnej výchovy 1. skupiny sa vystriedali s 2. skupinou.

Na dopravnom ihrisku sa páčilo aj predškolákom, ale nemali takú výdrž ako školáci. To im však neubralo na radosti z tejto akcie. Spoločne sme sa potom autobusmi dopravili späť do školy.