DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

11. 10. Brány školy boli otvorené verejnosti

Deň otvorených dverí

V piatok 11. 10. 2019 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Možnosť prísť sa pozrieť na prácu detí počas vyučovacích hodín aj rôznych tvorivých aktivít využili hlavne rodičia žiakov prvého stupňa.

Prvé dve vyučovacie hodiny boli podľa rozvrhu. Aj počas nich však deti so svojimi učiteľmi predviedli rodičom nielen svoje vedomosti, ale aj tvorivosť a spoluprácu. Ďalšie 2 hodiny boli na 1. stupni venované kreatívnym činnostiam žiakov a učiteľov. Zapájali sa aj rodičia.

Deti z prvého ročníka vytvorili výstavku zaváranín a výtvarné práce s jesennými motívmi. Druháci si pripravili štetce a farby a ukázali, že maľovaním tekvičky ožívajú. Tretiaci a štvrtáci sa dali na aranžovanie a vytvorili veselé a pestrofarebné jesenné dekorácie. Výsledky práce všetkých je možné vidieť vo vestibule školy, ktorý je krásne vyzdobený.

Na 2. stupni sa žiaci rôznym aktivitám venovali 3 vyučovacie hodiny. Piataci vytvorili krásne mandaly s tematikou súmernosti v prírode. Všetko, čo na pestré mandaly potrebovali, boli prírodniny a detská fantázia. Tej sa medze nekládli ani pri ďalšej tvorivej činnosti – maľovaní na hodváb. Výsledkom boli nádherné šatky, na ktoré môžu byť autori právom pyšní. Krásny spev aj hru na gitare si mohli vypočuť žiaci, ktorí sa zapojili do jazykového kvízu. Odzneli na ňom piesne v rôznych jazykoch, ktoré zaspievali dievčatá z 5., 8. a 9. ročníka. Niektoré pesničky boli skutočným umeleckým zážitkom. Športuchtiví žiaci sa zapojili do športových aktivít (futbal, vybíjaná). Počas celého dopoludnia sa o občerstvenie postarali dievčatá z 9. a 6. ročníka, ktoré  zdravé nátierky zo školskej jedálne ponúkali hosťom.

Program DOD bol naozaj bohatý a pestrý a z ponuky aktivít bolo z čoho vyberať.

1. ročník – Mgr. I. Morávková

2. ročník – Mgr. D. Kusá