ÚČELOVÉ CVIČENIE

Účelové cvičenie - II. stupeň

Dňa 3. a 4. I0. sa na našej škole uskutočnili účelové cvičenia. Prvá časť prebehla dňa 3. I0. 2019. Počas 5 vyučovacích hodín si žiaci zopakovali základné poznatky z jednotlivých oblastí prierezovej tematiky Ochrana života a zdravia, ktoré nadobudli v minulosti a rozšírili ich o ďalšie informácie .  Teoretický výklad k jednotlivým oblastiam Dopravná výchova, Riešenie  mimoriadnych situácií, Pohyb a pobyt v prírode,  Zdravotná príprava a Výchova k bezpečnému správaniu bol doplnený o praktické vzorové situácie v jednotlivých triedach.

Druhá časť účelových cvičení sa konala 4. IO. 2019. Prvú vyučovaciu hodinu si vedúci jednotlivých ročníkov prešli program dňa, oboznámili sa so zásadami bezpečného a ohľaduplného správania sa jednotlivcov a skupiny v prírode počas turistickej vychádzky.

Nasledujúce vyučovacie hodiny deti strávili v prírode a na jednotlivých stanovištiach riešili situačné cvičenia zamerané na život a orientáciu v prírode, na poskytnutie pomoci sebe i ľuďom v okolí a na zvládnutie mimoriadnych situácií, ktoré by mohli ohrozovať ich zdravie alebo život. Deti z 5.ročníka navštívili so svojimi mladšími kamarátmi z I.stupňa dopravné ihrisko v Galante.

text:Mgr.Beňová