TESTOVANIE T5

20.11. Celoslovenské testovanie

Testovanie T5

Dňa 20. 11. 2019 sa na našej škole uskutočnilo testovanie piatakov. Do celoslovenského testovania T5 sa u nás zapojilo 15 žiakov piateho ročníka, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Žiaci mali na vypracovanie 30 otázok z MAT 60 minút a na vypracovanie 30 otázok zo SJL tiež 60 minút. Niektoré úlohy boli problematické a odpovede nejednoznačné, ale piataci si s testami poradili.

Cieľom Testovania 5 je pravidelne monitorovať úroveň poznatkov žiakov pri vstupe na 2. stupeň ZŠ, taktiež poskytovať základným školám spätnú väzbu a komplexnú správu o stave vedomostí a zručností, ktorá by mohla napomôcť pri skvalitňovaní vyučovania.
         Testové úlohy boli aj tento rok zamerané na logické myslenie, porozumenie textu, overenie rozsahu vedomostí a schopností aplikovať teoretické poznatky v praxi. Test z matematiky obsahoval úlohy od jednoduchých až po logicky náročnejšie, kde sa od žiakov vyžadovala analýza alebo hodnotenie. V teste zo SJL sa nachádzali úlohy zamerané na čítanie s porozumením, vyvodzovanie súvislostí na základe určitých znalostí a uplatnenie teoretických poznatkov v praktických úlohách.

text:Mgr.Solčianska