NOVINKY V KNIŽNICI

Rozšírenie knižničného fondu

Nové knihy v knižnici

Každý rok v našej školskej knižnici obnovujeme a rozširujeme knižničný fond. Nové knihy, ktoré obohacujú ponuku pre našich žiakov sú rôznorodé. Sú medzi nimi náučné knihy z oblasti histórie, biológie či geografie. Aj beletria pre deti a mládež je bohatá. Pre mladšie deti sú to tituly, ktoré rozvíjajú slovnú zásobu, precvičujú čitateľskú gramotnosť, venujú sa ochrane životného prostredia a zvierat. Pre starších žiakov sú to tituly, ktoré sa venujú problémom súčasných tínedžerov, riešeniu konfliktov v každodennom živote, taktiež ľudským právam a slobodám, ktoré obmedzovali a stále obmedzujú rôzne ideológie. Pre mladých čitateľov je stále zaujímavá aj fantasy literatúra.

Knižničný fond sa rozširuje priebežne počas roka nákupom kníh z ponuky rôznych vydavateľstiev a taktiež nákupom pestrých titulov na knižnom veľtrhu Bibliotéka.

text:Mgr.Solčianska