PASOVAČKA

21.11. Pasovanie prvákov do cechu ZŠ

Pre našich prváčikov nastal sviatočný deň. Bol to 21.november, pretože sa uskutočnila ich pasovačka. Je to chvíľa, keď sa do radov všetkých našich školákov prijímajú aj tí najmladší - prváci. V tomto roku ich bolo 13.

Samotnému pasovaniu predchádzalo zloženie skúšky formou riešenia matematických úloh, čítania, overenia praktických zručností a pohybových zdatností. Počas týchto aktivít našich prváčikov sprevádzali KRÁĽOVNÉ - lienky ( žiačky 5. ročníka). Spoločne s prvákmi zavítali do krajiny Čítankovo, Počtárikovo, Športovkovo a Šikuľkovo.

Po splnení všetkých  zadaní žiaci odrecitovali slávnostný sľub a prešli "Zlatou školskou bránou". Dôležitosť okamihu bolo cítiť v každom ich kroku. Za bránou ich už očakávala pani riaditeľka - Mgr. júlia Vozáriková, ktorá ich "riaditeľským kráľovským žezlom" pasovala za žiakov ZŠ s MŠ Horné Otrokovce. Triedna pani učiteľka - Mgr. Iveta Morávková  odovzdala prvákom pasovacie dekréty, ktoré si žiaci vlastnoručne podpísali.

Na záver si všetci zaspievali prvácku hymnu.

text: Mgr.Morávková, Mgr.Kusá